DBBF

Søg
Close this search box.
0
0
Subtotal: 0,00 kr.

Ingen varer i kurven.

Ingen varer i kurven.

Frame-1
Søg
Close this search box.
0
0
Subtotal: 0,00 kr.

Ingen varer i kurven.

Ingen varer i kurven.

FIBA dommere

Information

Oversigt over FIBA dommere

FIBA DOMMERE I KRONOLOGISK RÆKKEFØLGE

Dato Turnering Hjemmehold Udehold Sted Hvem
26.02.20 ELW UMMC Ekateringburg Cukurova Basketbol Ekateringburg, Rusland Rune Larsen
20.02.20 ELW Arka Gdynia LDLC Asvel Gdynia, Polen Thomas Frydendal
19.02.20 ELW USK Praha Reyer Venezia Prag, Tjekkiet Andrada Csender
06-09.02.20 Olympic Qualifiyng tournament Women Bourges, Frankrig Maj Forsberg
29.01.20 ECM Landstede Zwolle Ventpils Zwolle, Holland Jesper Brixen
28.01.20 ECM Valencia SAD Enisey Krasnoyarsk Valencia, Spanien Rune Larsen
28.01.20 ELW LDLC Asvel Lattes Montpellier Lyon, Frankrig Andrada Csender
23.01.20 ELW Citylift Girona Arka Gdynia Girona, Spanien Andrada Csender
22.02.20 ECM Ventspils Egis Körmend Ventspils, Letland Rune Larsen
15.01.20 ELW Tango Bourges TTT Riga Bourges, Frankrig Andrada Csender
08.01.20 ELW Familia Schio Dynamo Kursk Schio, Italien Andrada Csender
08.01.20 ECM Zorg Leiden Enisey Krasnoyarsk Leiden, Holland Thomas Frydendal
19.12.19 ECM ENEA Gorzow Enisey Krasnoyarsk Gorzow, Polen Rune Larsen
18.12.19 ELW UMMC Ekaterinburg Castors Braine Ekateringburg, Rusland Andrada Csender
11.12.19 ELW Tango Bourges Nadezha Orenburg Bourges, Frankrig Andrada Csender
04.12.19 ECM CCC Polkowice A3 Umeå Polkowice, Polen Edon Morina
04.12.19 ECM KP Brno Neve David Ramla Brno, Tjekkiet Rune Larsen
04.12.19 ECM Orman Genclik Kaysari Basketbol Ankara, Tyrkiet Andrada Csender
27.11.19 ELW Lattes Montpellier LDLC Asvel Lattes, Frankrig Andrada Csender
27.11.19 ELW TTT Riga UMMC Ekateringburg Riga, Letland Jonas Bille
27.11.19 ECM Landstede Zwolle Ironi Ness Zwolle, Holland Geert Sørensen
20.11.19 ECM Donar Groningen Pinar Izmir Groningen, Holland Jesper Brixen
17.11.19 Eurobasket Women Esland Rusland Talinn, Estland Andrada Csender
14.11.19 Eurobasket Women Poland Great Britain Walbryzh, Polen Andrada Csender
13.11.19 ECM Zorg Leiden Sporting Lisboa Leiden, Holland Thomas Frydendal
06.11.19 ELW USK Praha UMMC Ekateringburg Prag, Tjekkiet Andrada Csender
31.10.19 ELW Nadezha Orenburg Castors Braine Orenburg, Rusland Andrada Csender
31.10.19 ECM A3 Umeå CCC Polkowice Umeå, Sverige Rune Larsen
30.10.19 ECM Landstede Zwolle Kapfenberg Bulls Zwolle, Holland Jesper Brixen
24.10.19 ECM Basket Namur CEKK Cegled Namur, Belgien Geert Sørensen
23.10.19 ELW Castors Braine TTT Riga Charleroi, Belgien Geert Sørensen
23.10.19 ELW Arka Gdynia Lattes Montpellier Gdynia, Polen Andrada Csende
22.10.19 ECM Donar Groningen Phoenix Basket Groningen, Holland Rune Larsen
16.10.19 ELW TTT Riga ZVVZ USK Praha Riga, Letland Andrada Csender
16.10.19 ELW Dynamo Kursk Lyon Asvel Kursk, Rusland Rune Larsen
02.10.19 ELW QR Montpellier Olympiacos Montpellier, Frankrig Rune Larsen
20.09.19 BCL QR Bakken Bears Kevranos Aarhus, DK Jesper Brixen
22-30.08.19 European Championship U16 Women Div.A Skopje, Nordmakedonien Andrada Csender
8-17.08.19 European Championship U16 Men Div.B Podgorica, Montenegro Jonas Bille & Rune Larsen
03-11.08.19 European Championship U20 Women Div.B Prishtina, Kosovo Andrada Csender
27.07-04.08.19 European Championship U18 Men Div.A Portaria, Grækenland Jesper Brixen
26.07-04.08.19 European Championship U18 Men Div.B Oradea, Rumænien Rune Larsen
20-28.07.19 World Championships U19 Women Bangkok, Thailand Andrada Csender
12-21.07.19 European Championship U20 Men Div.B Matosinhos, Portugal Rune Larsen
27.06-07.07.19 Eurobasket Women Letland + Serbien Maj Forsberg & Andrada Csender
12-14.04.19 Euroleague Women Final Four Sopron ZVVZ USK Praha, Dynamo Kursk, Ekaterinburg Sopron, Ungarn Andrada Monika Csender
21.03.19 Eurocup Women ½-final Spar Citylift Girona Montpellier Girona, Spanien Andrada Monika Csender
14.03.19 Euro Cup Women 1/4-final Spar Citylift Girona Lyon Asvel Girona, Spanien Rune Larsen
21.02.19 Euro Basket Men Qualifier Island Portugal Reykjavik Rune Larsen
20.02.2019 Euroleague Women CCC Polkowice ZVVZ USK Prag Polkowice, Polen Andrada Monika Csender
13.02.2019 Euroleague Women Fenerbache SC TTT Riga Istanbul, Tyrkiet Andrada Monika Csender
06.02.2019 Euroleague Women UMMC Ekatarinburg Tango Bourges Ekatarinburg, Rusland Andrada Monika Csender
23.01.2019 Euroleague Women Dynamo Kursk Olympiacos Kursk, Rusland Rune Larsen
09.01.2019 Euroleague Women ZVVZ USK Prag Nadezha Orenburg Prag, Tjekkiet Andrada Monika Csender
09.01.2019 Euro Cup Men, 2nd round Donar Groningen Pallacanestro Varese Groningen, Holland Rune Larsen
03.01.2019 Euro Cup Women Playoff MBA Moscow Botas Spor Kulübü Moskva, Rusland Rune Larsen
12.12.2018 Euro Cup Women Wisla Krakow Besiktas Krakow, Polen Geert Sørensen
12.12.2018 Euro Cup Men Donar Groningen Dinamo Sassari Groningen, Holland Jesper Brixen
29.11.2018 Euro Basket Men Qualifier Great Britain Østrig